DSC 0083 Custom

Zakończyły się kwietniowe lekcje w bibliotece. Młodsi czytelnicy poznali bardzo sympatyczną i dużą  rodzinę z książki Ann-Cat  Vestly pt. „ 8+2 i domek w lesie”. Każde spotkanie rozpoczynało się zabawą przy muzyce by nastroić dzieci do uważnego słuchania fragmentu książki.  Dzieci poznały imiona poszczególnych członków jedenastoosobowej rodziny oraz ich perypetie związane z przeprowadzką do domku w lesie. Wysłuchały z uwagą fragmentu, którego bohaterką była babcia. Babcia w zupełnie zaskakującej roli – skoczka narciarskiego. Na koniec spotkania dzieci wykonały pracę plastyczną, urządziły domek dla całej rodziny, zaprojektowały łazienkę, której w domku brakowało, ozdobiły ściany, dorysowały brakujące sprzęty.

Starsze dzieci z klasy I-III w cyklu „Poznajemy sławnych ludzi „ zapoznały się z postacią znanego piłkarza Laionela Messiego. To była nie lada gratka zwłaszcza dla chłopców. Zajęcia rozpoczęliśmy od przeczytania cytatu z książki Yvette Żółtowskiej – Darskiej „Messi mały chłopiec który został wielkim piłkarzem”. Dzieci z wypiekami na twarzy słuchały historii piłkarza, poznały jego dzieciństwo, czas zmagania się z chorobą, trudne początki w najlepszej szkółce piłkarskiej na świecie w Barcelonie i w końcu pasmo sukcesów, na które Leo Messi  zasłużył sobie wytrwałością  i ciężką pracą. Chłopcy włączali się do opowieści i entuzjastycznie reagowali na niektóre fakty z życia piłkarza. Uczestnicy spotkania mogli też obejrzeć najlepsze gole w wykonaniu bohatera spotkania . Na koniec, jak zawsze wykonali prace plastyczne i wielu chłopców obiecało sobie lepiej trenować i bardziej wierzyć w siebie i swoje możliwości. Trzymamy ich za słowo, może doczekamy się piłkarza na miarę Laionela Messiego.

• DSC_0083_Custom
  • DSC_0086_Custom