Akceptuję Regulamin

Baronicz (13)

To był wieczór pełen wspomnień, wzruszeń, muzyki, poezji i uśmiechu Pani Heleny Baronicz. Wspominaliśmy literackie początki naszego gościa o których traktuje m.in. tomik wierszy pt. ”Wizerunek”. Z kolei książka pt. „Przygoda z piórem”, jest formą podziękowania dla osób, które przez lata wspierały ją w literackich poczynaniach. Podczas spotkania usłyszeliśmy wiersze Pani Heleny w interpretacji Pani Bernadety Lorent i Pani Krystyny Szemraj, która była jednocześnie prowadzącą całe wydarzenie. Kilka swoich ulubionych wierszy przeczytała Pani Teresa Lipowska, aktorka, miłośniczka talentu Pani Heleny. Muzycznie wieczór uświetnili Faustyna Sasin, Weronika Seroczyńska, Adrian Radzikowski, uczniowie i absolwenci Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego z dyrektorem Pawłem Rozbicki na czele. Usłyszeliśmy m.in. „Polonez A’dur” Fryderyka Chopina czy ukochany utwór Pani Heleny - „Czardasz”. Zwieńczeniem wieczoru było wspólnie odśpiewane „Sto lat”. Cytując jeden z wierszy Pani Heleny: „Piszę z potrzeby zatrzymania chwil, które bezpowrotnie umykają...” , miejmy nadzieję, że ten wieczór, ta chwila zostaną we wspomnieniach na długo w jednym z kolejnych dzieł. Serdeczne podziękowania dla wszystkich osób, które przyczyniły się do organizacji spotkania. Szczególne podziękowania dla Pani Krystyny Szemraj i Pani Marty Lipińskiej za serce i zaangażowanie.

• Baronicz (1)
  • Baronicz (10)