Wtorek, 21 maja br. upłynął w wołomińskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej, pod znakiem przedsiębiorczości. W gmachu biblioteki odbywało się „Wołomińskie spotkanie z przedsiębiorczością”. Pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, władz Powiatu Wołomińskiego oraz Powiatowych Urzędów Pracy w Wołominie i Warszawie, przez cały dzień odbywały się wykłady, panele i prezentacje, mające na celu powiększenie wiedzy, na temat możliwości rozwoju przedsiębiorczości na terenie gminy Wołomin, jej znaczenia dla rozwoju naszego miast oraz wykorzystania potencjału ludzkiego. Organizatorami tego wyjątkowego dnia byli: Burmistrz Wołomina, Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Powiatowy Urząd Pracy w Wołominie. Również lokalne media objęły ten dzień patronatem.

Od godziny 10:00 na parkingu przed biblioteką odbywały się prezentacje ofert organizacji i instytucji, które wspierają swą działalnością przedsiębiorców. Swoje stoisko wystawiła również Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej, która prezentowała bogatą ofertę książkową, dostępną dla czytelników. Nie zabrakło również propozycji dla młodych, przyszłych przedsiębiorców. Już od godz. 10:30 odbywało się seminarium „Moja gmina i ja za 10 lat – budowanie strategii rozwoju”, mające na celu przybliżenie możliwości rozwoju na terenie gminy Wołomin i zachęcające do przyszłego działania na tych terenach. Tuż po zakończeniu seminarium odbyła się konferencja „Rozwój przedsiębiorczości podstawą przyszłości gospodarczej gminy Wołomin”. Natomiast w Czytelni Multimedialnej odbywały się, ponad trzygodzinne warsztaty dla przedsiębiorców - „Możliwości współfinansowania rozwoju tradycyjnych i innowacyjnych przedsiębiorstw ze środków unijnych”. Wszyscy chętni mogli również zapoznać się z działalnością następujących instytucji: Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Projektów Unijnych, Mazowieckiego Regionalnego Funduszu Pożyczkowego sp. z o.o., Mazowieckiego Funduszu Poręczeń Kredytowych sp. z o.o., Związku Pracodawców Warszawy i Mazowsza, Agencji Rozwoju Mazowsza S.A., Fundacji Małych i Średnich Przedsiębiorstw, LGD „Równiny Wołomińskiej”, Spinaker Innowacji – Inkubator Bonus Card sp. z o.o., Powiatowego Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Wołominie, Powiatowego Urzędu Pracy w Wołominie i Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości.