Tradycją stało się zapraszanie do wołomińskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nałkowskiej, ciekawych osobowości ze świata kultury. Tym razem, 24 maja, zawitała do nas Laura Łącz - ceniona aktorka i pisarka. Wzięła ona udział w przedstawieniu, dedykowanym maluchom w wieku 2 - 4 lata, pt. „ Gęsi baby Jagi”. Inicjatywa organizowana była w ramach cyklicznych spotkań Ciastko z bajką, funkcjonujących na terenie całego kraju. Punktualnie o godz. 10:00, w sali konferencyjnej biblioteki, ponad setka dzieci mogła przenieść się do tajemniczego i fascynującego świata teatru. Na wstępie Laura Łącz opowiedziała zaciekawionym dzieciom o swoim zawodzie, historii teatru i realiach, jakie panują w jego świecie. Następnie dzieci mogły obejrzeć, a także wystąpić, w pouczającym spektaklu, przedstawiającym historię Jasia, którego porwały gęsi Baby Jagi. Na poszukiwania wyruszyła jego przyjaciółka, Marysia oraz lisica, którą grała pani Łącz. Role dzieci natomiast odgrywali nasi najmłodsi goście, wybrani przez aktorkę. Morał opowiadania był ponadczasowy: wyrządzone dobro wraca ze zdwojoną siłą. Kiedy dziewczynka poszukiwała swojego towarzysza, mogła liczyć na pomoc innych. Nie odmówił jej zarówno piec, z którego wcześniej, jeszcze z przyjacielem, wyjęli upieczony chleb, oraz jabłoń, z której zerwali dojrzałe jabłuszka. Wspólnymi siłami odnaleźli zaginionego, a spektakl, zakończył się oczywiście happy endem.  Wybrani z grupy młodzi aktorzy, świetnie poradzili sobie z rolami i pod czujnym okiem wybitnej aktorki zdobyli pierwsze szlify w tym zawodzie. Po zakończeniu przedstawiania można było nabyć książkę autorstwa Laury Łącz oraz zdobyć cenną pamiątkę – dedykację z autografem.

Teatrzyk "Gęsi Baby Jagi"