Akceptuję Regulamin

Przyznajemy wszyscy, lubimy dyskutować o cudzym życiu, i jeśli jeszcze ktoś nam to swoje życie ukazuje bez zbędnego krygowania się, dowcipnie i ze swadą, to tym bardziej lubimy rozbijać na atomy jego poczynania i dokonania. Tak było w przypadku Daniela Olbrychskiego w autobiografii „Anioły wokół głowy”, i wydanej kilka lat później kontynuacji „Parę lat z głowy”. Razem z panią Tereską, która recenzowała książki, wyszukiwaliśmy co lepsze smaczki, pikantne anegdoty, dochodząc do konkluzji, że „ imć pan Kmicic” to bardzo inteligentny, utalentowany człowiek, obdarzony dodatkowo poczuciem humoru i dystansem do siebie. Polecamy.

„Cel snajpera” Chrisa Kyle okazał się dość kontrowersyjną lekturą. Iza, recenzentka, była oburzona, że autor pozwolił sobie przyznać się publicznie do tego , że „lubi wojnę”. Nic rodzina, nic bliscy, nic zwykłe życie, autor złapał bakcyla wojny i tylko tam czuje, że żyje. Książka ukazuje, że wojna rujnuje psychikę, potrafi sprawić, że zostaną zachwiane podstawowe priorytety.

„Dobre kobiety z Chin” Xue Xinran to krajobraz Chin z pozycji kobiet - wyzyskiwanych, molestowanych, tragicznie doświadczonych. Dramat pokolenia tzw. rewolucji kulturalnej, dramat czasów Mao i totalitarnego systemu, gdzie jednostka podporządkowana jest partii, jej przywódcom i...mężczyźnie - sama nie mając możliwości do obrony. Za każdym razem czytając książki o podobnej tematyce mamy ochotę wybiec i krzycząc, aby usłyszał nas wszyscy, spróbować naprawić świat. Tamten okrutny świat, który krzywdzi innych ludzi. A w przypadku Chin niestety kobiety. Poruszające historie, polecamy.

Serdecznie zapraszamy do udziału w dyskusjach DKK.

Moderator DKK Ewa Kuba