Tytuł: Zbrodnia w błękicie
Autor: Katarzyna Kwiatkowska
Autor recenzji: Tomasz Rędzia

Oto jest przykład doskonałego, klasycznego kryminału, który zachwyca i oczarowuje czytelnika. Oto jest także przykład kolejnego polskiego debiutu, który można stawiać za przykład innym debiutantom. Uczepiłem się ostatnio tych polskich debiutantów i wychwalam ich pod niebiosa, ale akurat tak się zdarza, że trafiam fartownie na tych najlepszych.

"Zbrodnia w błękicie" podobała mi się tym bardziej, iż akcja tej powieści umiejscowiona była w XIX wiecznym polskim dworze, który z wielką chęcią zwiedzałem, rozwikłując zagadkę morderstwa. Jak ja lubię takie klimaty...

Polubiłem bohaterów i związałem się z nimi. Bardzo ciekaw byłem rozwiązania i przyznam, że nawet mnie zaskoczyło. Teraz będę musiał poszukać drugiej powieści Pani Katarzyny Kwiatkowskiej, która podobna jest jeszcze lepsza, co od razu zachęca do jej lektury.