Za nami IX spotkanie z cyklu „To co lubię najbardziej… czyli maluchy w bibliotece”. Tym razem tematem zajęć były zbliżające się Święta Wielkanocne. Dlatego też, prowadzące zajęcia Panie, przygotowały wiele ciekawych i twórczych zabaw, mających na celu zaznajomienie dzieci z tradycjami świątecznymi.  Uczestnicy spotkania rozpoczęli je wesołym tańcem przy piosence „Pisanki, pisanki - jajka malowane”.

Następnie przystąpiliśmy do lektury książki pt. „Wielkanoc”, autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej. Kolejnym zadaniem było wybranie, spośród wystawionych na stoliczku przedmiotów tych, które wkłada się do wielkanocnego koszyczka. Zabawa nie była łatwa – wśród prawidłowych rzeczy, znajdowały się również inne, które nie wlicza się do Święconki – jabłko, łyżka itd. Dzieci śmiało i z dużą wiedzą, wybierały właściwe elementy koszyczka. Nie mogło zabraknąć również aktywności plastycznej. Tym razem zaproponowano dzieciom stworzenie własnej pisanki. Maluchy z zapałem przystąpiły do pracy i wyczarowały wspaniałe, kolorowe wielkanocne jajeczka. Wiele radości i śmiechu przyniosła ciekawa zabawa – poszukiwanie pisanek. Wcześniej, przed zajęciami, zostały one ukryte w sali, gdzie odbywało się spotkanie. Dzieci miały za zadanie odnalezienie schowanych skarbów. Na zakończenie wszyscy uczestnicy usiedli w kółeczku i, przy dźwiękach muzyki, podawali sobie pisankę. Kiedy piosenka została zatrzymana, to z dzieci, które właśnie trzymało jajeczko, musiało wykonać jakieś zadanie, np. podskoczyć lub stanąć na jednej nodze.