Za nami XIII spotkanie z cyklu „To co lubię najbardziej… czyli maluchy w bibliotece”. Odbyło się ono 26 kwietnia, a jego tematem było życie na łące. Zajęcia rozpoczęły się zabawą „Motylki na łączce”. Dzieci tańczyły w rytm muzyki, udając kolorowe motylki. Kiedy dźwięki piosenki milkły, rozbrykane maluchy miały za zadanie przysiąść na kolanach opiekunów, którzy odgrywali role kwiatków. Następnie maluchy zapoznały się z treścią wierszyka „Łąka”, autorstwa Mieczysławy Buczkówny oraz rozmawiały o tym, co żyje na łące. Mogły również obejrzeć interaktywne książeczki o owadach, które wydają dźwięki oraz mają możliwość rozłożenia, tworząc trójwymiarowe instalacje. Aktywnością, która przysporzyła wszystkim wiele śmiechu i radości, była seria zagadek, oczywiście tematycznie związanych z łąką. Kolejnym punktem spotkania był film o przygodach kochanego przez dzieci Krecika i małej myszki. Następna aktywnością, zaproponowaną przez prowadzącą zajęcia Panią Ewę, była zabawa: Poruszamy się jak owady, kiedy to dzieci udawały biedronki, pszczółki itd. Ciekawym momentem spotkania była praca plastyczna: z tekturowych rolek po papierze toaletowym i kolorowych arkuszy, dzieci tworzyły piękne motyle, które następnie zawisły w sali, a po zajęciach wróciły z maluchami do ich domów. Do dyspozycji dzieci były także kolorowanki i wyklejanki. Na zakończenie, dzieci bawiły się w tunelu animacyjnym.