Spotkanie z Wojciechem Chmielarzem

Wojciech Chmielarz – pisarz, autor m.in. cyklu kryminałów o Jakubie Mortce, harcerz i nałogowy czytelnik. Podczas spotkania autorskiego nasz gość opowiedział o początkach swojego pisania i literackich inspiracjach – Raymond Chandler i Dennis Lehane, to ci panowie zajmują poczesne miejsce w literackim kanonie Wojciecha Chmielarza.

Co jest najważniejsze podczas pisania? Empatia i zrozumienie bohatera. Być może te czynniki, sprawiają, że tak lubimy bohaterów książek Wojciecha Chmielarza, niekryształowych, z wadami, ale przez to autentycznych. Zebrani na spotkaniu czytelnicy chętnie pytali o tajniki pracy pisarza, ale również jak wygląda proces tworzenia audiobooka. Okazuje się również, że czasem warto zaryzykować i wydać książkę, kiedy na rynku wydawniczym trwała pandemiczna posucha. Skorzystali na tym czytelnicy oraz autor, z pierwszym miejscem na liście bestsellerów.

Życzylibyśmy sobie, aby historie opisane w kryminałach naszego gościa, pozostały wyłącznie na kartach książki. Z kolei takich gości, jak Wojciech Chmielarz, życzylibyśmy sobie jak najwięcej, najlepiej codziennie 🙂