Odjazdowa Zielona

Odjazdowa Zielona to wydarzenie organizowane w niedzielę 12 czerwca, adresowane do miłośników wycieczek rowerowych oraz ekologii. Zaczniemy rajdem rowerowym (trasa ok. 20 km) a zakończymy piknikiem, Na uczestników wydarzenia będą czekały liczne konkursy z nagrodami, warsztaty (np. biblioteczne czy budowania domków dla owadów) oraz zdrowy posiłek.

Rozpoczynamy międzypokoleniowym rajdem rowerowym, który w tym roku organizowany jest przez Gminę Wołomin we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie, Wołomińską Radą Seniorów i Młodzieżową Radą Miasta Wołomin. Startujemy o godzinie 10.00 z parkingu biblioteki przy ul. Wileńskiej 32 i przemierzymy około 20 km. Trasa poprowadzi przez lasy Wołomina i Leśniakowizny, w tym przez malownicze tereny obok rezerwatu Mosty Kalińskie. Ostrzegamy, że miejscami może być piaszczyście i błotniście.

Do udziału w rajdzie zapraszamy osoby w każdym wieku, które czują się na siłach pokonać proponowaną trasę (mapa oraz opis przebiegu trasy znajduje się na dole strony).

Dla najmłodszego i najstarszego uczestnika rajdu przygotowane zostaną upominki. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, udział w rajdzie musi zostać poprzedzony rejestracją za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: promocja@biblioteka.wolomin.pl lub osobiście w siedzibie biblioteki w Wołominie. Zgłoszenia przyjmowane są w nieprzekraczalnym terminie do 8 czerwca 2022 r. do godz. 16.00.
Na mecie rajdu – u zbiegu ulic Zielonej i Legionów w Wołominie na uczestników rajdu będzie czekał zdrowy posiłek i lemoniada, a oprócz tego szereg atrakcji:

• warsztaty: „Łąkowe obrazki” organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie, podczas których uczestnicy wspólnie wykonają gigantyczną kolorowankę, zaś z polnych kwiatów, liści i łodyg będą mogli stworzyć rozmaite prace plastyczne. Warsztaty będą inspirowane książką „Warstwy” Marty Szloser, którą będzie można zakupić na specjalnym stoisku Wydawnictwa Literówka;
  • warsztaty tworzenia domków dla owadów. Zgłoszenia będą przyjmowane od 1 do 9 czerwca br. na adres e-mail: wos@wolomin.org.pl. Uwaga! Liczba uczestników ograniczona!
  • konkursy z nagrodami w postaci sadzonek roślin oraz butelek na wodę wielokrotnego użytku, polegające między innymi na rozpoznaniu gatunków rodzimych drzew i zwierząt oraz znajomości terenów cennych przyrodniczo w gminie Wołomin;
  • stoiska poświęcone działalności ekologicznej Urzędu Miejskiego w Wołominie.

*Opis przebiegu trasy Rajdu Rowerowego Odjazdowa Zielona: parking Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie – ul. Legionów – ul. Zielona – ul. Graniczna – ul. Sowia – Leśniakowizna ul. Poligonowa – Leśniakowizna al. Dębów – kompleks leśny (obok rezerwatu Mosty Kalińskie) – Ossów ul. Matarewicza – Ossów ul. Grabiczną, – Ossów ul. Broniewskiego – Ossów ul. Żytnia – las – Wołomin ul. Legionów – do miejsca zbiórki na rogu ul. Legionów i Zielonej

Do pobrania:
• Regulamin Rajdu Rowerowego będącego częścią wydarzenia Odjazdowa Zielona (.pdf, 357 KB)
• Formularz zgłoszeniowy (.doc, 42 KB)
• Mapa – trasa rajdu (.jpg, 1MB)
• Plakat promujący rajd (.jpg, 477 KB)