(Nie)znana Bułaria z Marią Pophristovą

Wystartowaliśmy z projektem „Jak dobrze mieć sąsiadów — warsztaty międzykulturowe dla dzieci i młodzieży”.

W pierwszą podróż wybraliśmy się do Bułgarii wspólnie z Marią Pophristovą i jej rodziną — mężem Pavlem i córką Kate. Warsztaty rozpoczęły się od nie lada wyzwań — ułożenie mapy Europy oraz test wiedzy o Bułgarii, oba zadania okazały się dla uczestników warsztatów nadzwyczaj proste 🙂
Pavel i Kate wprowadzili nas w początki historii Bułgarii oraz dzieje powstawania Cyrylicy. Ciekawostka — Polska i Bułgaria miały kiedyś wspólną granicę. Każdy z uczestników stworzył swój własny lapbook, a zebrana w nim wiedza na długo zostanie z nami. Na koniec poznaliśmy bułgarskie góry i smaczki kuchni bałkańskiej. To były bardzo ciekawe i pracowite dwie godziny, za co bardzo dziękujemy prowadzącym i uczestnikom.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.