Wieczór poetycki w bibliotece – Wanda Lipińska i Grażyna Wiśniewska

Najbliższy piątkowy wieczór upłynie nam w poetyckiej atmosferze, w podwójnej dawce. 9 września, godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie z Wandą Lipińską i Grażyną Wiśniewską.

Wanda Lipińska – wołominianka w drugim pokoleniu. W Wołominie spędziła najlepsze chwile swojego dzieciństwa i młodości. Tutaj ma również wielu przyjaciół i znajomych, tu poznaje wciąż nowych ludzi. Na początku lat dziewięćdziesiątych wspólnie z Leonem Palesą i grupką zapaleńców założyła Stowarzyszenie Wiatraki Kultury. W ramach Stowarzyszenia powstała pierwsza w Wołominie galeria Korozja i Kolor, w której przez ćwierć wieku organizowano – spotkania, plenery i wystawy. Od czterech kadencji działa w grupie doradczej Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich. Od dziesięciu lat pisze artykuły do Rocznika Wołomińskiego, także wiersze. Wydała m.in. tomik poezji pt.: „Słowa na uwięzi”. Autorka twierdzi, że mimo, iż pisze w pierwszej osobie to zapewne wiele osób utożsamia się z jej przeżyciami zawartymi w wierszach.

Grażyna Wiśniewska – najlepsza i najpełniejsza charakterystyka postaci zamyka się w dwóch słowach – Mól książkowy. Warszawianka z urodzenia, tłuszczanka z zamieszkania, wołominianka z wyboru edukacyjnej fascynacji i zatrudnienia, katechetka, zawsze chodzi z kartką i długopisem, bo myśli w wiersze zamienia w różnych okolicznościach i miejscach, miłośniczka imprez kulturalnych, włóczykij zakochany w górach, fanka malarstwa. Autorka dwóch tomików poezji: „Krople codzienności” oraz „Z nogi na nogę z Aniołem”

O oprawę muzyczną zadbają: Maria Szczapa – pianino – uczennica Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Wołominie oraz Ewelina Stańczyk – wokal – absolwentka Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Wołominie.

Link do wydarzenia —> https://fb.me/e/3xy6n2rk3

Wstęp wolny.