DSC 0844

„Wołomin, moje miasto”, to hasło „Nocy w bibliotece”, która była częścią obchodów 100-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu. Jak na przyjęcie celebrujące urodziny przystało, atrakcji i grona znamienitych gości nie zabrakło.

DSC 0763

Katarzyna Borowska – coach i pedagog, felietonistka, współtwórczyni portalu internetowego tebaby.pl i Anna Matusiak-Rześniowiecka – absolwentka filologii polskiej i teatrologii, dziennikarka radiowa i telewizyjna, wykładowczyni, zawitały do wołomińskiej biblioteki aby opowiedzieć o wspólnie napisanej książce pt. „Skazane. Historie prawdziwe”. W książce możemy przeczytać zapis rozmów z dwunastoma kobietami, osadzonymi w więzieniu na warszawskim Grochowie. Rozmowy trudne i dojmujące, tak jak trudne jest życie za kratami. Podczas spotkania były chwile wzruszeń i wspomnień o Wołominie. Pani Kasia jest bowiem trochę „nasza”, pochodzi z okolicznych Duczek. Gości wieczoru powitał Dariusz Szymanowski – wiceburmistrz Wołomina. Rozmowę z autorkami poprowadziła Ewa Kuba – moderator Dyskusyjnego Klubu Książki, w ramach którego odbyło się spotkanie.

DSC 0793

Najmłodsi, podczas nocnej wizyty w bibliotece, poznawali historię Wołomina, eksplorowali najważniejsze i najbardziej znane miejsca naszego miasta. Powstały mapy myśli i makiety m.in. Huty Szkła, Izby Muzealnej Rodziny Wodiczków i Biblioteki. Przed Panią Burmistrz Elżbietą Radwan nie lada wyzwanie – przeczytanie ponad 50 kartek pocztowych z życzeniami i pozdrowieniami, które podczas Nocy przygotowali nasi uczestnicy.

Naszemu ulubionemu miastu, życzymy kolejnych, owocnych 100 lat!!!!

Serdeczne podziękowania dla Wolontariuszy, którzy włączyli się w organizację „Nocy w Bibliotece”.

Dziękujemy firmom Carrefour i Tago za słodkości dla uczestników Nocy.

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - https://biblioteka.wolomin.pl/obrazki/obrazki/2019/05-maj/noc