Stanowiska komputerowe

W gmachu głównym biblioteki przy ul. Wileńskiej 32 w Wołominie znajduje się czytelnia multimedialna. Do dyspozycji znajduje się 5 stanowisk komputerowych posiadających stały dostęp do Internetu, a także ogólnodostępny sygnał Wi-Fi. Każde stanowisko jest wyposażony w czytniki różnych typów kart pamięci (w tym m.in. SD, MMC, xD, CF) oraz porty USB, pozwalające na zapisywanie danych na przenośnych nośnikach pamięci. Do komputerów, na życzenie czytelnika, wypożyczamy słuchawki z mikrofonem, dzięki którym możliwe jest słuchanie muzyki bądź oglądanie filmów, nie przeszkadzając jednocześnie innym czytelnikom biblioteki, jak również prowadzenie rozmów poprzez internet przy użyciu programu Skype.

Na komputerach zainstalowane jest oprogramowanie biurowe LibreOffice, oraz Microsoft Office. Dodatkowym oprogramowaniem obecnym na każdej stacji są: GIMP, Inkscape, Windows MovieMaker oraz Scribus.

Istnieje również możliwość drukowania, kserowania i skanowania dokumentów zgodnie z poniższym cennikiem:

  • druk/kopia A4 czarno-biała: 50 gr/str.
  • druk/kopia A4 kolorowa: 1 PLN/str.
  • druk/kopia A3 czano-biała: 1 PLN/str.
  • druk/kopia A3 kolorowa: 2 PLN/str.
  • skanowanie na pamięć USB lub na email: bezpłatnie do 20 kopii ręcznie lub bez ograniczeń przy skanowaniu z podajnika automatycznego

Dbamy o państwa prywatność! W większości komputerów (4 z 5) znajduje się karta, wymazująca wszelką aktywność czytelnika po restarcie komputera (pliki, programy, historia przeglądania). Piąte stanowisko posiada skrypt wymazujący zawartość katalogów z dokumentami i pulpitem. Przeglądarki internetowe na wszystkich komputerach działają w trybie „incognito”.

Po 2 stanowiska komputerowe znajdują się również w każdej z filii biblioteki, gdzie również możliwy jest dostęp do Internetu.

Do skorzystania ze stanowisk komputerowych niezbędne jest posiadanie aktywnej karty czytelnika.

Serdecznie zapraszamy!