[BLISKO] Koło tradycji

W ramach „Inicjatyw oddolnych” projektu „BLISKO ludzi, smaków i kultury”

odbyło się spotkanie pod hasłem „Koło Tradycji, czyli spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich przy twórczości ludowej i dziecięcej”, którego celem było promowanie bogactwa lokalnej kultury i tradycji.

Wydarzenie przyciągnęło licznych gości oraz Koła Gospodyń Wiejskich z okolicznych miejscowości. Kolejnym punktem w skrzącym się od pomysłów programie, były inscenizacje kostiumowe wierszy i bajek, które wzbudziły wiele uśmiechów.

Następnie przyszedł czas na wspólne śpiewanie piosenek ludowych, każdy mógł dołączyć do śpiewu, co stworzyło niezapomnianą atmosferę.

Przy tak dobrej zabawie nie mogło zabraknąć smakowania potraw regionalnych przygotowanych przez członków i członkinie zaproszonych Kół Gospodyń Wiejskich. Stoły uginały się od tradycyjnych specjałów, każdy mógł spróbować czegoś wyjątkowego.

Spotkanie „Koło Tradycji” było nie tylko okazją do integracji i wspólnej zabawy, ale także ważnym wydarzeniem promującym lokalną kulturę i tradycje. Dzięki inicjatywie udało się stworzyć przestrzeń do dialogu i wymiany doświadczeń między pokoleniami. Spotkanie pokazało, jak ważne jest pielęgnowanie i przekazywanie tradycji, które budują naszą tożsamość i wzmacniają więzi społeczne.

Autorki/autorzy projektu „Koło Tradycji” w ramach „Inicjatyw Oddolnych”:

🟢 Urszula Zych – Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich „Słoneczne” Lipinki, Sołtys wsi Lipinki

🟢 Małgorzata Tarchało – Zastępca Przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich „Słoneczne” Lipinki

NPRCz 2.0 | Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego | Narodowe Centrum Kultury | Biblioteka Narodowa