Warsztaty tworzenia podkastów

Za nami szkolenie z tworzenia z podkastów, przeznaczone dla osób niewidomych i niedowidzących, podczas którego dowiedzieliśmy się m.in. o specyfice podkastu, jako formie komunikowania oraz jak mówić, aby nas słuchano.

Wszystkie wskazówki wykorzystamy w praktyce podczas nagrywania własnego podkastu, a to już wkrótce.

Szkolenie poprowadził Tomasz Ławnicki – dziennikarz radiowy i wykładowca akademicki. Obecnie pracuje w Radiu Nowy Świat, gdzie jest kierownikiem zespołu serwisów informacyjnych, prowadzi m.in. audycję o tematyce międzynarodowej „Cały nasz świat” i jest autorem podkastu „Pod czeskim dachem”. Wcześniej m.in. przygotowywał podkast o tematyce kryminalnej „Morderstwo (nie)doskonałe”, a przed laty był dziennikarzem Programu III Polskiego Radia.

Szkolenie odbyło się w ramach projektu „BLISKO ludzi, smaków i kultury”

NPRCz 2.0 | Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego | Narodowe Centrum Kultury | Biblioteka Narodowa