„Pobudź zmysły” – projekt

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy dofinansowanie z Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację projektu „Pobudź zmysły” w ramach programu „Kultura dostępna”.

W ramach projektu „Pobudź zmysły” zorganizujemy:

➡ cykl spotkań, wydarzeń, wyjazdów zorganizowanych dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu.

✔ Głównym celem jest dostęp do kultury i czynne zaangażowanie w życie kulturalne gminy Wołomin, niwelowanie barier, stworzenie przyjaznej bibliotecznej przestrzeni.

✔ W ramach projektu powstanie również przestrzeń do spotkań dla osób g/Głuchych, a także Migany Klub Kulturalny. Ważnym elementem projektu będzie integracja społeczna oraz nawiązanie partnerstw z organizacjami działającymi na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025