Kawiarenka Słowa – spotkanie filmowe z audiodeskrypcją

Podczas kolejnego spotkania w ramach „Kawiarenki słowa”, odbył się drugi seans filmowy z audiodeskrypcją, skierowany do osób niewidomych oraz niedowidzących. Tym razem klubowicze obejrzeli pierwszą część filmu fabularnego pt. „Służące” w reżyserii Tate’a Taylora.

Akcja filmu toczy się w Mississippi w latach 60-tych. Młoda dziewczyna z dobrego domu z południa, wraca po studiach do swojej rodzinnej miejscowości, marzy o karierze pisarki. Postanawia przeprowadzić wywiad z czarnoskórą służącą, najzamożniejszych rodzin w okolicy, zdradzając ich największe sekrety.

Pokaz został zorganizowany w ramach projektu: „Krajowy zasób cyfrowych filmów z polską audiodeskrypcją dla osób niewidomych” realizowanego przez Stowarzyszenie „De Facto”

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.